Lydia: ‘Sinds wij samenwonen, gaat ons geld snel op’

De huur, belastingen, de auto – ineens hadden Lydia en Ruben allerlei extra kosten. Sinds ze waren gaan samenwonen, ging het geld er wel heel snel doorheen. Toen ze bijna in de schulden raakten, besloten ze hulp te zoeken. Hun Maatje Annemarie “kijkt zonder vooroordeel mee”.

Lydia wist eerst niet wat ze kon verwachten van een Maatje. “Ik was bang dat iemand zou gaan zeggen hoe het allemaal moest. Maar we hadden zoveel stress. Het was tijd om aan de bel te trekken. Er stonden nog geen deurwaarders op de stoep, maar we waren wel bang dat dat ging gebeuren.”

De financiën werden een probleem doordat ze niet goed op een rijtje hadden welke kosten er allemaal op hen afkwamen. “Als je jong bent, heb je geen idee hoe duur het is om in een huis te wonen. Er komt veel bij kijken. Naast de huur zijn er allerlei belastingen die je moet betalen. En als je auto dan ook nog kapotgaat…”

Duurder dan nodig

Ze klopten aan bij SchuldHulpMaatje en kregen Annemarie als Maatje. Samen met haar zochten ze uit waar het geld eigenlijk aan uitgegeven werd. “Er zat een ‘lek’ bij de boodschappen”, weet Lydia nu. “Die waren duurder dan nodig. En we gaven ook best veel geld uit aan koffietjes en afhaalpizza’s. Als je allebei impulsief bent, is een koffie zo gekocht, terwijl je beter even kunt nadenken: drink ik koffie in de stad of thuis? Maar dat is best lastig, zeker als je vrienden wel de deur uitgaan. Zeg dan maar eens: ‘Ik doe niet mee.’”

Omdat Annemarie een leeftijdgenoot is, snapt ze heel goed wat daar lastig aan is. “Het is fijn dat ze zonder vooroordeel met ons meekijkt. Ze helpt ons om zelf te kiezen waar we ons geld aan uitgeven.”

Overzicht

“Om meer overzicht te krijgen, hebben we een paar bankrekeningen weggedaan. Ook hebben we uitgezocht wat van onze gezamenlijke rekening betaald moet worden en wat van onze eigen rekeningen. Daar zijn we flink druk mee geweest, want je moet alles overzetten, ook de automatische incasso’s. Verder hebben we een paar abonnementen opgezegd en gekeken waar we op kunnen bezuinigen. We weten nu beter waar ons geld naartoe gaat en sparen wat om klappen op te vangen. Van onze eindejaarsbonus hebben we alle belastingen vooruitbetaald. Niet leuk, maar het geeft wel een rustig gevoel.”

“Of we anderen een Maatje aanraden? 100%! De drempel is laag en je voorkomt schulden. Dankzij Annemarie snappen we beter hoe je met geld kan omgaan. Het op de juiste manier doen is soms nog lastig. Daarom is het heel erg fijn dat Annemarie nog af en toe langskomt. Dat is toch een stok achter de deur.”

Meer lezen?

Dominee Rebecca Onderstal: “Ontwijk het onderwerp scheiding niet in de kerk”
Lees bericht
“De goede vragen stellen, kan precies het duwtje zijn dat iemand nodig heeft”
Lees bericht